Ugostili smo učenike iz Toleda

Od 22. do 26. travnja 2024. odradili smo prvi dio aktivnosti Erasmus+ projekta CD, CW – cultural diversity, common wealth.

U goste su nam došli učenici i nastavnici iz Toleda. Osim upoznavanja i predstavljanja školskih projekata, razmjene iskustava i ideja, tjedan su obilježile aktivnosti koje su se odnosile na tradicionalna jela, običaje i kulturu. Uz razgled znamenitosti grada Zagreba i Samobora gdje su se naši učenici pokazali kao izvrsni vodiči i domaćini, posjetili smo Etnografski muzej i izložbu narodnih nošnji iz 19. i 20. st, sudjelovali aktivno u radionici pripremanja i pečenja štrukli te radionici pripremanja kuharice s tradicionalnim hrvatskim i španjolskim jelima. Bilo je tu i degustiranja tradicionalnih jela iz raznih dijelova Hrvatske od pršuta, sira, uštipaka, soparnika, pašticade, pečene patke s mlincima i drugih, a sve smo zasladili Samoborskim kremšnitama.

Dan prije odlaska u Španjolsku svojim gostima smo uručili certifikate za sudjelovanje u projektnim aktivnostima.

Veselimo se nastavku projekta za nekoliko tjedana kada naši učenici i nastavnici putuju u Toledo u Španjolsku.