Međurazredno odbojkaško prvenstvo

1. 1. 2018. završeno je „maratonsko“ prvenstvo škole u odbojci. Čak 24 ekipe započele su natjecanje. Nakon odigrana 3 kruga natjecanja i ukupno 58 utakmica saznali smo koje su ekipe najbolje.

U borbi za 3. mjesto našle su se ekipe Mandina djeca (4.c) i Janjad II. (4.b).   Nakon neizvjesnosti u 1. setu koji je pripao 4.b nastavak nije ponudio veća uzbuđenja. Po prvi puta 4.b osvojio je madalju. Brončanu, ali zlatnog sjaja!

Finalna utakmica je ponudila pravu dramu. Očekivano, zaigrali su Rakov potok (3.d) i Kokice (4.e). Susret je ponudio fantastične poteze, duge poene, izrađene napade i sjajnu igru u obrani. Vidjeli smo nekoliko rezultatskih obrata. U odlučujućem trećem setu 3.d je poveo i vodio do sredine seta. Ali 4.e se nije predavao. Uporno i požrtvovno igrali su svaku loptu, stigli rezultat i prešli u vodstvo.

Pri vodstvu 14:11 3.d spašava 2 meč-lopte i priređuje novu dramu. No 4,e ipak osvaja sljedeći poen i zasluženo slavi. Sjajna utakmica, užitak za pogledati. Čestitke svima na terenu!

Na kraju smo podijelili medalje, ali i proglasili najbolje pojedince ovog turnira. To su Tino Rinkovec i Tessa Kosović, dvoje sjajnih mladih ljudi koji su svoje ekipe predvodili na sve načine – i igrački, i ljudski, i emotivno. Čestitke!

Na tribinama je bila „ludnica“ kao i na terenu. Navijači su bili onaj dodatni vjetar u leđa svojim favoritima. Našao se tu i jedan ogomni bubanj. Nepoznato je kojoj limenoj glazbi je otuđen…

Treba istaknuti razrede koji su ostvarili rezultat kojem najviše teže naši nastavnici TZK – na prvenstvu su nastupili s 2 ekipe. Nekoliko je takvih razreda: 1.e, 1.f, 3.a, 4.a i 4.b. To se zove razredni duh! BRAVO!

Još jedna uspješna odbojkaška godina je iza nas. Imamo se čime ponositi!