Projekt Kutija promjena

Projekt Kutija promjena

 Naša škola nastavlja s projektima o poticanju promjena u obrazovanju. Tako smo prošli tjedan bili domaćin seminaru koji je organizirao Forum za slobodu odgoja na temu Kutija promjena – izgradnja rodne ravnopravnosti u školi, a u sklopu istoimenog projekta koji se provodi u našoj školi. Zajedno s nastavnicima/cama i stručnim suradnicima/cama iz još nekoliko škola informirali smo se i raspravljali o problemima i mogućim rješenjima provedbe rodne ravnopravnosti u školama. Osim zanimljivih tema, iskustava i rasprava među sudionicama i sudionicima, imali smo priliku razgovarati s pravobraniteljicom za ravnopravnost spolova u Republici Hrvatskoj Višnjom Ljubičić. Na seminaru su sudjelovale profesorica Zlata Paštar, koordinatorica projekta u I. gimnaziji, stručna suradnica psihologinja Vlasta Lukačevič i stručna suradnica socijalna pedagoginja Anamarija Huklek. Cilj seminara bio je osnaživanje obrazovnih djelatnica i djelatnika u promicanju rodne ravnopravnosti u školama, a ovo je tek prva u nizu aktivnosti provedbe projekta.

Zlata Paštar, prof.

Zagreb, 7. 12. 2021.