6. susret prijateljstva gimnazija Sv. Kliment Ohridski i Prve gimnazije Zagreb – Ohrid 2019.

Od 13. do 16. svibnja učenici naše škole sudjelovali su na 6. susretu prijateljstva Gimnazije Sveti Kliment Ohridski i Prve Gimnazije Zagreb u Ohridu. Cilj samog projekta bio je međusobno upoznavanje i druženje učenika, razmjena iskustava i znanja učenika i profesora, uočavanje i uvažavanje različitih kultura, a kruna svega bio je zajednički koncert zborova, solista i orkestra dvaju gimnazija. U nekoliko dana osim posjeta i razgleda svih ljepota koje nudi grad Ohrid i njegova okolica, naši učenici i profesori posjetili su Skoplje, Kruševo te grob i Memorijalni centar Toše Proeskog. Sve dane atmosfera je bila odlična i prijateljska, a nakon svega možemo zaključiti kako su naši Ohridski prijatelji vrhunski domaćini te kako nam je želja što prije ostvariti 7. susret.