KREATIVNO DRUŽENJE NA PROJEKTU MEĐUNARODNE SURADNJE U MARIBORU

U okviru  školskog projekta Međunarodne razmjene, u utorak 21. svibnja 2019. grupa učenika naše škole, članova Kreativne skupine pod vodstvom prof. G. Sekulić-Štivčević uzvratila je posjet Prvoj gimnaziji iz Maribora.

U ugodnom cjelodnevnom druženju, uz upoznavanje slovenske partner škole i  povijesne jezgre grada Maribora  te prisustvovanja ispraćaju maturanata, naši učenici su  sa slovenskim vršnjacima sudjelovali na likovnoj radionici.

Uz obilazak  školske knjižnice  i upoznavanja poezije poznatih slovenskih pjesnika, naši  učenici su, u dobrom društvu s novim prijateljima iz mariborske škole, oslikavali  zanimljive motive i upoznali   se s  posebnom tehnikom otiskivanja zvanom  monotipija.

              

Nakon izložbe njihovih zajedničkih  likovnih radova u Prvoj gimnaziji Maribor, izložba stiže u našu školu. Premijerno, jednim od crteža naše učenice  2.d razreda A.Krivokapić , najavljujemo  izložbu crteža i nastavak  uspješne međunarodne suradnje.