Sudjelovanje učenika I. gimnazije u job shadowingu u Večernjem listu

Od ove školske godine job shadowing se po prvi puta nudi učenicima I. gimnazije kao aktivnost u sklopu Programa profesionalnog usmjeravanja i informiranja.  Učenici I. gimnazije Dario Topić, 3. e, Vita Cvrtila, 4. b, Doris Mašić, 3. b i Klara Borda, 3. d  sudjelovali su u job shadowingu u Večernjem listu u subotu, 17. 2. 2018. Naši učenici imali su priliku iskusiti kako izgleda radni dan novinara. Dio vremena proveli su u redakciji Večernjeg lista, bili su na terenu s ekipom novinara, sudjelovali na konferenciji za tisak, proveli anketu među građanima, prošli kroz proces kojim se mladi novinari uvode u posao te su razgovarali sa zaposlenicima Večernjeg lista i informirali se o radnom mjestu i zanimanju novinara te studiju novinarstva. Kao završni zadatak učenici su trebali napisati članak i obraditi anketu provedenu među zagrepčanima te ga poslati novinaru-voditelju projekta do zadanog roka. U ispunjavanju zadatka najuspješnija je bila učenica Klara Borda čiji članak možete pročitati na web stranicama Večernjeg lista:

https://www.vecernji.hr/zagreb/cetvrtina-ucenika-u-hrvatskoj-u-skoli-je-izlozena-nekom-obliku-nasilja-1227460

Svi sudionici pohvaljeni su za uspješno i aktivno sudjelovanje te je dogovoren nastavak suradnje Večernjeg lista i I. gimnazije.  Ovim putem zahvaljujemo novinarima Večernjeg lista na njihovom angažmanu i prilici koju su pružili našim učenicima.