Debatanti I. gimnazije plasirali se na državno natjecanje

Tijekom vikenda 27.-28.2.2016. u X. gimnaziji u Zagrebu održalo se međužupanijsko natjecanje u debati na kojemu je naša škola imala čak 12 predstavnika u četiri debatna tima. U žestokoj konkurenciji 64 najbolja debatna tima grada Zagreba i županija kontinentalne Hrvatske dva su tima naše škole izborila plasman na državno natjecanje u sastavu Jelena Lara Marinković (2.d), Josip Majsec (2.a), Luka Cigula (3.a), Leda Lulić (3.e) i Lana Bogović (3.e). U individualnom poretku najboljih govornika učenica 2.d razreda Jelena Lara Marinković zauzela je visoko 16. mjesto u konkurenciji od čak 192 učenika. Time je nastavljen slavan niz uspjeha učenika naše škole u debatnim natjecanjima, obzirom da je ovo treća godina zaredom da je I. gimnazija jedna od rijetkih škola u Hrvatskoj iz koje dolaze čak dva tima koji su izborili plasman na državno natjecanje. Čestitke svim našim natjecateljima i njihovim mentorima, prof. Igoru Lukiću i asistentima Lovri Špremu i Miji Ereš.