Uspjeh učenika I. gimnazije u sklopu programa Euroscola

U veljači 2015. godine učenici I. gimnazije sudjelovali su na natjecanju srednjih škola u sklopu programa Euroscola. To je redovni godišnji program Europskog Parlamenta koji potiče učenike na stjecanje znanja te formiranje stavova vezane uz temu Europske Unije. Naši su učenici odlično prezentirali našu školu te su nagrađeni putovanjem u Strasbourg.

U periodu od 28. listopada 2015. godine, 24 učenika i 2 nastavnika otputovalo je u Strasbourg na međunarodno natjecanje Euroscola u Europskom parlamentu. Riječ je o vrlo zahtjevnom debatnom natjecanju na engleskom jeziku gdje učenici raspravljaju o europskim strategijama, ugovorima, planovima i djelovanju Europske unije.

Naši učenici su i ove godine bili vrlo uspješni u tome te im čestitamo na uspjehu kao i nastavnicima Igoru Lukiću i Lani Kovač koji su ih pripremali.

 

Nastup naših učenika, kao i ostalih učenika koji su sudjelovali u programu Euroscola, možete pogledati ovdje