Postignuća naših učenika u području fizike

Državno natjecanje iz fizike-Podgora

Državno natjecanje iz fizike održano je od 8.5. do 11.5.2023. u Podgori. Na Državno natjecanje plasirala su se dva naša učenika: Filip Vučić (4.F) i Luka Kalac (4.B). 

U konkurenciji od 21 natjecatelja,učenik Filip Vučić osvojio je 7. mjesto. 

Mentorica učenicima je prof. Ivana Božičković Peričić. U pauzi od natjecanja posjetili smo i Malakološki muzej u Makarskoj te se dobro i zabavili.

Atom liga-ekipno natjecanje iz fizike, matematike i kemije

Dana 4.4.2023. (utorak) u našoj školi održano je 2. kolo natjecanja AToM liga. 

AToM liga ekipno je natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola u znanju matematike, fizike i kemije. Na natjecanje se prijavljuju škole koje to žele iz cijele Hrvatske. Svaka ekipa sastavljena je od 3 člana koji moraju u 75 minuta riješiti ukupno 28 zadataka.

U 2. kolu natjecanju su sudjelovali: 

1.razred –  Lana Poturica (1.b), Ida Valpotić (1.b), Laura Vugrinović (1.b)

4. razred – Luka Kalac (4.b), Ivan Marfat (4.f), Filip Vučić (4.f)

Nakon 2. kola konačni rezultati su sljedeći: 

Ekipa 1. razred – 9. mjesto od 81 prijavljenih škola

Ekipa 4. razred – 2. mjesto od 34 prijavljenih škola 

20. Turnir mladih fizičara-Luka Kalac (4.B)

Naš učenik Luka Kalac (4.b) u prosincu 2022. godine sudjelovao je na 20. Turniru mladih fizičara. Luka se pripremao u praktikumu metodike fizike na Fizičkom odsjeku PMF-a te rješavanjem problema rotirajuće sfere u magnetskom polju ostvario 5. mjesto na Hrvatskom turniru mladih fizičara. Na takav način Luka se plasirao  u hrvatsku reprezentaciju za Međunarodni turnir mladih fizičara 2023., koji će se održati u Pakistanu.