Prva pomoć

U školskoj godini 2008/2009. 1. gimnazija tj. njezina ekipa Prve pomoći nastavila je s odličnim rezultatima. Osvojila je 1. mjesto na izlučnom prednatjecanju srednjih škola  održanom 6. veljače 2009., zatim 4. mjesto na natjecanju na razini gradskih četvrti održanom 4. ožujka 2009., te 2. mjesto na Gradskom natjecanju koje se kao usputna nagrada za deset najbolje plasiranih osnovnih i deset najbolje plasiranih srednjih škola održalo u Novom Vinodolskom 4. travnja 2009.godine. Ovogodišnju ekipu izabrala sam između 28 učenika koji su pohađali tečaj PP u trajanju od 10 sati u našoj školi. Tečaj je vodio dr.Igor Bičanić. Testiranjem učenika odabrala sam njih 13 koji su povećali svoje znanje na tečaju u Domu Crvenog križa u Novom Vinodolskom od 19. do 21.siječnja 2009. Na školskom natjecanju održanom 30. siječnja 2009. konačno se izdvojilo 6 najboljih učenica koje su polučile već spomenute rezultate. Djevojke su se predano pripremale uz pomoć članova lanjske pobjedničke ekipe. Osobito im je pomogao  Dean  Alibašić. Na natjecanjima sam bila ponosna, ne samo zbog njihova uspjeha nego i zbog doista uzornog ponašanja i prezentiranja naše škole. Te krasne djevojke su: Tea Harasemljuk i Lana Landeka iz 2.A, Marija Zovkić i Ana Jerat iz 2. B. , Klara Njegač iz 2.C., te Angela Perlić iz 2.E razreda. Hvala i prošlogodišnjoj  i recentnoj ekipi. Čestitam im na postignutim rezultatima i očekujem njihovu pomoć u educiranju budućih ekipa.

 

                                               Povjerenik CK:

                                               Blaženka Božičević, prof.