LiDraNo
Školska razina LiDraNa 2017.
Ponedjeljak, 30 Siječanj 2017 12:50

Čestitke još jednom svim školam sudionicima Smotre, posebno učenicima i njihovim mentorima te povjerenstvima za prosudbu. Prva je i ove godine pokazala iznimnu toplinu i susretljivost svojim gostima te se posebno zahvaljujemo učenicima – voditeljicama , tehničarima, rekviziterima i kordinatorima, školskom zboru te svima koji su pozitivnom atmosferom pridonjeli još jednom uspješno provedenom LiDraNu.

I naravno, čestitke Prvoj koja svoje predstavnike za županijsku razinu ima u svim kategorijama: dramska predstava, četiri pojedinačna scenska nastupa, pet pojedinačnih novinarskih radova te dva literarna rada. Bravo mentoricama, profesorici  Kristini Kocijan i Antoniji Sikavici Joler te profesoru Ivanu Janjiću.

Helena Begić, prof.

 

 

 
Literarni i samostalni novinarski radovi predloženi za županijsku razinu Smotre
Ponedjeljak, 30 Siječanj 2017 12:48

Literarni radovi predloženi za županijsku razinu Smotre 2017.

  1. Zavjese života
  2. Koščate ruke
  3. Slonovski pikado
  4. Dva prijatelja
  5. Ne vidiš me
  6. Kako sam zaradio upalu pluća i boravak u Klaićevoj
  7. Nocturno I.
  8. Muškarac
  9. Vječna ljubav

 

Samostalni novinarski radovi predloženi za županijsku razinu Smotre 2017.

  1. Ero s ovoga svijeta
  2. Pakao kakvom se niste nadali
  3. Posljednji homo universalis
  4. Infernalije
  5. Uživo iz Pakla
  6. Zagreb – ljepotan prepun smeća
 
Pojedinačni nastupi predloženi za županijsku razninu Smotre
Četvrtak, 26 Siječanj 2017 12:15

1. Domagoj Nižić - Sportska gimnazija

2. Filip Antun Duler - 9. gimnazija

3. Martina Jelavić - 4. gimnazija

4. Dora Šikulec - 4. gimnazija

5. Mislav Matijević - 1. gimnazija

6. Lana Bogović - 1. gimnazija

7. Sven Šimunović - 1. gimnazija

8. Lena Medar - 1. gimnazija

 
Skupni nastupi predloženi za županijsku razinu Smotre
Četvrtak, 26 Siječanj 2017 12:13

1. Prva gimnazija

2. Četvrta gimnazija

3. Gimnazija Lucijana Vranjanina

 
Raspored događanja - LiDraNo 2017.
Ponedjeljak, 23 Siječanj 2017 12:16

26. siječnja 2017.  četvrtak

 

Kino dvorana - prizemlje

Svečano otvorenje Smotre    -  8:00

 

SKUPNI SCENSKI NASTUPI     (8:00 - 9:40)

1.      Geodetska tehnička škola – Nema frke

2.      Prva gimnazija - Heraklo

3.      Četvrta gimnazija - Gozba

4.      Gimnazija Lucijana Vranjanina - Preobrazba

5.      Škola za medicinske sestre Vrapče – Školski ples

 

 

Okrugli stol  10:15 u knjižnici 1. kat

 

 

 

POJEDINAČNI SCENSKI NASTUPI  (10:45 – 12:15)

ŠPORTSKA GIMNAZIJA

  1. Domagoj Nižić: Brainstorm, Nick Zagone – monolog

OBRTNIČKA I INDUSTRIJSKA GRADITELJSKA ŠKOLA

  1. Matea Jurkin: Antigona, Jean Anouilh – monolog

OBRTNIČKA ŠKOLA ZA OSOBNE USLUGE

  1. Laura Hader: 49, Leonard Cohen – kazivanje poezije

GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA BENEDIKTA KOTRULJEVIĆA

  1. Lara Čavlek: 4.48 Psihoza, Sarah Kane – monolog

IX. GIMNAZIJA

  1. Flip Antun Duler: Proces, Franz Kafka – monolog
  2. Zrinka Šalandrija: Debela, S. Šesto – monolog
  3. Petra Jerković: Sam jer takva je pobjeda, Slavko Mihalić – Kazivanje poezije
  4. Tea Kos: Mnogo ludila, D.M.Larson – monolog

IV. GIMNAZIJA

  1. Martina Jelavić: Nora, H.Ibsen – monolog
  2. Dora Šikulec: Volim popljuvane, Mile Stojić – kazivanje poezije
  3. Dora Solenički: Jedanput i ja ovako ružan kako jesam, A.B.Šimić – kazivanje poezije

PRVA GIMNAZIJA

  1. Mislav Matijević: Zajednička kupka, Ranko Marinković - monolog
  2. Lana Bogović: Divlji smijeh C.Durang - monolog
  3. Sven Šimunović: Vrtlar (41. pjesma), R. Tagore – kazivanje poezije
  4. Lena Medar: Mrtvi, Miroslav Krleža – kazivanje poezije

 

Okrugli stol   12:45 u kinodvorani

 

27. siječnja 2017. petak


LITERARNI IZRAZ – knjižnica, I. kat lijevo

Okrugli stol  -  9:00 h

NOVINARSKI IZRAZ - knjižnica, I. kat lijevo

Okrugli stol – 11:00 h

 
Probe dramskih skupina- LiDraNo 2017.
Petak, 20 Siječanj 2017 13:29

Probe dramskih skupina održat će se 25. siječnja 2017. od 8 do 12 sati u kinodvorani škole (prizemlje lijevo).

 
Upute za LiDraNo 2017.
Utorak, 10 Siječanj 2017 07:33

Prve upute školama - LiDraNo 2017. možete pročitati ovdje

Tablicu možete preuzeti ovdje

Šifrarnik kategorija možete pogledati ovdje

Šifrarnik škola možete pogledati ovdje

 


Obavijesti

Svečana dodjela maturalnih svjedodžbi

Svečana podjela maturalnih svjedodžbi održat će se 20.7.2017. u 19 sati u kino dvorani Prve gimnazije. Maturanti trebaju doći u školu u 18 sati radi pripreme i fotografiranja (u učionice na prvom katu).

Na svečanu dodjelu maturalnih svjedodžbi pozivaju se članovi obitelji i prijatelji kako bi uveličali događaj te na taj način podijelili zadovoljstvo uspješno završenog školovanja!

Ukoliko je maturantima svjedodžba potrebna ranije ona se već taj dan (20.7.) može podići u referadi od 8.30 do 12h. Svi koji naknadno dižu svjedodžbe također ih mogu naći u referadi škole u vremenu od 8.30 do 12h.



 
Prigovori na ocjenjivanje Državne mature

Prigovore na ocjenjivanje možete podnijeti 12.7. u vremenu od 13-15 sati, a u četvrtak 13.7. u vremenu od 10-14 sati u kabinetu 316 na 2. katu. Prigovori se podnose vlastoručnim ispunjavanjem obrasca koji ćete dobiti od profesora Matha u kojem ćete ukratko opisati prigovor.

 
Dopunski rad

Dopunski rad za L.P. (4.c) održat će se prema sljedećem rasporedu:


Dopunski rad iz fizike:

PONEDJELJAK, 21. 8., 9:00  (5 školskih sati)

UTORAK, 22. 8., 9:00 (5 školskih sati)


Dopunski rad iz njemačkog jezika:

SRIJEDA, 23. 8., 10:00  (5 školskih sati)

ČETVRTAK, 24. 8., 10:00 (5 školskih sati)


 

Tražilica

Copyright I.GIMNAZIJA, Joomla templates by SG web hosting, design by vex